Головна сторінка | RSS
Меню сайтаКатегории каталога
Конспекти 5 класу [6]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 6 класу [6]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 7 класу [6]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 8 класу [11]
Матеріали до уроків
Конспекти 9 класу [11]
Матеріали до уроку
Конспекти 10 класу [5]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 11 класу [7]
Уроки історії рідного краю
Допоміжні матеріали [11]
Схеми, карти, таблиці...
Біографії історичних осіб [11]
Біографічні дані
ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ - 11 КЛАС [1]
ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ - 10 КЛАС [2]

"ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ" та історія рідного краю


Главная » Файлы » Конспекти 10 класу

І. ЗАПОРОЗЬКИЙ КРАЙ У 1914 - 1917 рр.
[ ] 2008.Жовтень.06, 17:59
І. ЗАПОРОЗЬКИЙ КРАЙ У 1914 - 1917 рр.

Запорозький край напередодні Першої світової війни
Територія сучасної Запорізької області входила до складу Катеринославської та Таврійської губерній. Край мав вигідне географічне розташування. Залізниця, річковий та морський порти сприяли розвитку економіки регіону. В промисловому відношенні розвивалося сільськогосподарське машинобудування. Сільське господарство працювало на експорт зерна. Переважало у краї сільське населення. Здавна край був багатонаціональним - українці, росіяни, болгари, німці, євреї.
Край на початку світової війни
1 серпня 1914 р. розпочалася Перша світова війна. В краї розгорнулась мобілізація чоловіків. Частина німецького населення регіону була переселена у інші губернії Російської імперії.
Економічне життя краю
З початком війни у нашому краї відбувалася мілітаризація економіки, тобто підпорядкування її військовим потребам, розпочалась реквізиція заводів, транспортних засобів, евакуювали до краю промислові підприємства, матеріальні цінності з західних регіонів імперії. Підприємства, що виконували військові замовлення, отримали перевагу в постачанні сировиною та паливом. Водночас падало виробництво мирної продукції. У сільському господарстві не вистачало робочих рук, знижувалась чисельність великої рогатої худоби, скорочувалися посівні площі.
Наростання соціальних проблем
Наростанню соціальних проблем сприяла евакуація частини населення з західних губерній, розквартирування у краї військових частин, госпіталів, утримання яких лягло на місцеве населення. Зі збільшенням населення значно виріс попит на сільськогосподарську продукцію, що привело до росту цін на продукти харчування. Соціальна допомога була недостатньою та невчасною, а влада неспроможна вирішувати ці проблеми.
Громадсько-політичне життя
Загострення соціальних проблем збуджувало громадську думку про антинародний і несправедливий характер війни. Ширилися антивоєнні настрої, населення вдавалося до страйків. На території краю почали нелегальну діяльність соціал-демократи (ЕсДекі), анархісти, соціалісти-революціонери (ЕсЕри), єврейські соціалісти (Бунд). Затяжний характер війни поглиблював суспільні суперечності, що привело до неконтрольованості громадського протесту.
м. Мелітополь
До міста почали прибувати поранені з фронту, проходила мобілізація ополченців. Громада відправляла на фронт подарунки. У 1916 р. у Мелітополі під виглядом «лікарняної каси», яка повинна була допомагати робітникам почали боротьбу місцеві революціонери.
Загальні відомості
Троїстий Союз - Німеччина, Австро-Угорщина, Італія.
Антанта («сердечное согласие) - Велика Британія, Франція, Російська імперія


Категория: Конспекти 10 класу | Добавил: varlakov
Просмотров: 2934 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
 СОУ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0