Головна сторінка | RSS
Меню сайтаКатегории каталога
Конспекти 5 класу [6]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 6 класу [6]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 7 класу [6]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 8 класу [11]
Матеріали до уроків
Конспекти 9 класу [11]
Матеріали до уроку
Конспекти 10 класу [5]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 11 класу [7]
Уроки історії рідного краю
Допоміжні матеріали [11]
Схеми, карти, таблиці...
Біографії історичних осіб [11]
Біографічні дані
ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ - 11 КЛАС [1]
ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ - 10 КЛАС [2]

"ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ" та історія рідного краю


Главная » Файлы » Конспекти 10 класу

ІІІ. ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА БОРОТЬБА В ЗАПОРОЗЬКОМУ РЕГІОНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ 1919 -1920 рр.
[ ] 2008.Жовтень.06, 18:02
ІІІ. ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА БОРОТЬБА В ЗАПОРОЗЬКОМУ РЕГІОНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ 1919 -1920 рр.

Запорозький край під владою генерала А.І.Денікіна                            
 Добровольча Армія А.І.Денікіна просувалась на Москву з Криму. 29 червня 1919 року вони зайняли м. Мелітополь, 10 липня – м. Олександрівськ. Населення вітало нову владу, відновилось земське самоуправління. Але військово-мобілізаційна політика А.І.Денікіна, жорстокість до своїх політичних опонентів відштовхнула від нього селянство. Національно-політичний курс генерала був орієнтований на «єдину і неподільну Росію», про незалежність України мова не йшла зовсім. Це викликало зростаючий опір населення.
Новий спалах повстанського руху
 Знову почали формуватись партизанські загони, загони самоохорони. Повстанська Армія Н.Махно оговталась від поразки з боку денікінців, репресій від більшовиків. На початку жовтня 1919 року махновці контролювали значну частину Запорожжя. На їх озброєнні було: 51 гармата, 4 бронепоїзди, бронеавтомобілі, кулемети. 27 жовтня 1919 року вони провели з’їзд селян, робітників і повстанців у місті Олександрівську. Розмах махновського руху створили сприятливі умови для контрнаступу Червоної Армії.

Контрнаступ Червоної Армії і відновлення радянської влади                  Контрнаступ розпочався 11 жовтня 1919 року. Більшовики спирались на силу Повстанської Армії Н.Махно, але після військових успіхів вони почали шукати приводу до їх знищення. Н.Махно поставив вимогу надати Запорожжю автономію та підписати військово-політичну угоду між більшовиками та махновцями. Це не задовольнило більшовицьке керівництво і 9 січня 1920 року Всеукрревком проголосив поза законом Н.Махна та його збройні загони. Їх почали роззброювати, а командирів розстрілювати. 11 січня 1920 року було прийнято рішення про розпуск Повстанської Армії. Розібравшись з махновцями більшовики навесні почали активно розгортати державне будівництво на Запорожжі.

Військові дії генерала П.М.Врангеля в Північній Таврії та їх поразка                    За допомоги Антанти у квітні 1920 року П.М.Врангель змінив на посту головнокомандуючого А.І.Денікіна та сформував Руську Армію в Криму. Перша спроба наступу цієї армії розпочалась 14 квітня 1920 року з десанту поблизу Кирилівки частин генерала А.П.Кутепова. Але під Якимівною вони були розбиті. Друга спроба – 6 червня 1920 року, була успішною, загони генерала Я.О.Слащова розвивали наступ і 10 червня 1920 року зайняли м. Мелітополь, а 19 вересня 1920 року м. Олександрівськ. Більшовики зрозумівши загрозу створили Південний фронт під командуванням М.І.Фрунзе. Як самостійну одиницю до цього фронту включили Повстанську Армію Н.Махна, уклавши з ним нову угоду. 30 жовтня 1920 року більшовики звільнили від врангелівців Мелітополь, а до 3 листопада 1920 року Руська Армія була розгромлена і відступила до Криму.

Економічні та політичні заходи П.М.Врангеля в Північній Таврії.                      Перед початком бойових дій в Північній Таврії був створений Уряд Півдня Росії, розробили «Закон про землю», прийняли «Декларацію з національного питання», підкреслювалась демократична спрямованість політики П.М.Врангеля, але здобути широкої народної підтримки він не зміг.

м. Мелітополь
 11 серпня 1920 року проведення річниці шлюбу барона П.М.Врангеля в нашому місті.
4 – 15 листопаду 1920 року на станції Мелітополь знаходився штаб М.І.Фрунзе.


Категория: Конспекти 10 класу | Добавил: varlakov
Просмотров: 1627 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 2.0/1
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
 СОУ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0