Головна сторінка | RSS
Меню сайтаКатегории каталога
Конспекти 5 класу [6]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 6 класу [6]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 7 класу [6]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 8 класу [11]
Матеріали до уроків
Конспекти 9 класу [11]
Матеріали до уроку
Конспекти 10 класу [5]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 11 класу [7]
Уроки історії рідного краю
Допоміжні матеріали [11]
Схеми, карти, таблиці...
Біографії історичних осіб [11]
Біографічні дані
ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ - 11 КЛАС [1]
ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ - 10 КЛАС [2]

"ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ" та історія рідного краю


Главная » Файлы » Конспекти 6 класу

Наш край у добу міді - енеоліт
[ ] 2009.Березень.04, 22:50
• Доба міді (енеоліт) •

 

Наступний за неолітом історичний етап прикметний використанням металу — подією виняткової ваги для давньої людини. Першим металом, який освоїло людство, була мідь. Дослідники вважають, що спершу застосовувалася самородна мідь, тобто крупні природні шматки: плавити метал із руди навчилися лише згодом. Вони переважно використовувались як молот, який, на відміну від кам’яного, не розтріскувався від ударів. Проте мідь сама по собі не призвела до технологічного перевороту: м’яка, вона погано заточувалась, а за багатьма параметрами поступалася кам’яним знаряддям. Інша річ — мідь з домішками. Сплав міді з оловом дав бронзу — вже набагато міцніший метал, що піддавався гартуванню й заточуванню і гідно конкурував з каменем.
За доби міді було приручено коня. Тривалий час вважалося, що їздити верхи вперше навчилися в Центральній Азії наприкінці ІІ тис. до н. е., проте новітні археологічні відкриття внесли суттєву поправку: найдавнішим населенням, яке приручило коня й пристосувало його до верхової їзди, нині вважається населення української середньостогівської культурно-історичної області (ІV тис. до н. е.), названої так за островом Середній Стіг на Дніпрі неподалік Хортиці, де вперше було розкопане поселення цього типу. Особливо багато знахідок, пов’язаних із конярством, знайдено в поселенні Дереївка за 250 км південніше Києва. З’являється колесо, отже, й віз. Уперше на теренах України залишки його знайдено в кургані Сторожова Могила біля Дніпропетровська.
Прикметно, що археологічно доба міді виявляється не у всій Європі, а переважно на півдні її, де в цей час виникають і розквітають високорозвинені землеробсько-скотарські культури, що охопили Балканський півострів, Нижнє і Середнє Подунав’я, Трансільванію, Молдову й Правобережну Україну. Основу їх склали місцеві археологічні культури сексло, діміні, вінча, караново, лендель, полгар, боян, гумельниця, кукутені... В Україні цей період представлений трипільською археологічною культурою.

Категория: Конспекти 6 класу | Добавил: varlakov
Просмотров: 1211 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 4.0/1
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
 СОУ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0