Головна сторінка | RSS
Меню сайта
Категории каталога
Конспекти 5 класу [6]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 6 класу [6]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 7 класу [6]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 8 класу [11]
Матеріали до уроків
Конспекти 9 класу [11]
Матеріали до уроку
Конспекти 10 класу [5]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 11 класу [7]
Уроки історії рідного краю
Допоміжні матеріали [11]
Схеми, карти, таблиці...
Біографії історичних осіб [11]
Біографічні дані
ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ - 11 КЛАС [1]
ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ - 10 КЛАС [2]
Мини-чат

"ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ" та історія рідного краю


Главная » Файлы » Конспекти 8 класу

Духовний світ запорожців
[ ] 2010.Березень.15, 19:29

Урок 10.  Духовний світ запорожців

Звичаї і правила

Звичаї запорожців були природними та продуманими, за порушення яких суворо карали. У Січі жили нежонаті козаки, жінкам під загрозою смерті заборонялося зявлятися на Січі. Всі козаки вважалися рівними між собою, існував інститут побратимства.

Козацький характер

Поміркованість, спостережливість, винахідливість – провідні риси, які формувалися в складних природних і воєнних умовах. Жорстокими, дикими, підступними, нещадними козаки були до ворогів;  добродушними, безкорисливими, щедрими по відношенню один до одного. На війні – відважні, терпеливі, здатні долати страх смерті. Світлими рисами козаків були – повага до старших, простота та поміркованість, винахідливість, прагнення до особистої свободи.

Духовний світ запорожців

Козаки були цінувальниками музики, пісень, слухали кобзарів. На Січі народилися танці – гопак та метелиця. У січових школах вчили читати, писати, рахувати, співати по нотах, церковній службі.

Віра

До січового товариства приймалися люди будь-якої національності, однак вони повинні були прийняти православну віру. Запорожці сумлінно виконували християнські обов’язкі, релігійність була глибока але своєрідна. Після походів військова здобич ділилася на три частини – одну частину віддавали церквам, монастирям. Духовенство на Запорожжі вільно тлумачили Cвяте Письмо, козаки часто використовували зброю під час релігійних свят, існував культ зброї.

Церква на Запорожжі

Перша церква збудована близько 1576 р., яка у 1602 р. перетворилася на Самарський Пустельно-Миколаївський монастир. Церкви крім задоволення християнських потреб виконували цілий ряд інших функцій – при них діяли школи, тут обиралася старшина, зустрічалися поважні гості, зачитувалися  укази, повідомлення.

Козацькі поховання

Якщо козак вмирав у Січі, то його ховали на січовому цвинтарі, у повному козацькому вбранні, при зброї, за християнським звичаєм. На могилу ставили камяний хрест або плиту.

 

Домашнє завдання

Стор. 86-93 (91-106)

приготуватися до контрольної роботи

Категория: Конспекти 8 класу | Добавил: varlakov
Просмотров: 3454 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 3.5/2
Форма входа

Поиск
Друзья сайта


 СОУ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0