Головна сторінка | RSS
Меню сайта
Категории каталога
Конспекти 5 класу [6]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 6 класу [6]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 7 класу [6]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 8 класу [11]
Матеріали до уроків
Конспекти 9 класу [11]
Матеріали до уроку
Конспекти 10 класу [5]
Уроки історії рідного краю
Конспекти 11 класу [7]
Уроки історії рідного краю
Допоміжні матеріали [11]
Схеми, карти, таблиці...
Біографії історичних осіб [11]
Біографічні дані
ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ - 11 КЛАС [1]
ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ - 10 КЛАС [2]
Мини-чат

"ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ" та історія рідного краю


Главная » Файлы » Конспекти 8 класу

Військове мистецтво запорозьких козаків
[ ] 2010.Лютий.26, 18:46

Урок 7. Військове мистецтво запорозьких козаків

Озброєння

Запорозьке Низове Військо було озброєне вогнепальною (мушкети, самопали, пістолети) та холодною зброєю (шабля, ятагани, ножі, сокири, дротики, спис, лук і стріли). Всією цією зброєю козаки володіли досконало.

Бойова тактика

Запорозьке військо розподілялося на три роди: піхоту, кінноту, артилерію. Флот також грав важну роль при дальніх походах на Крим, Туреччину. І все ж запорожці були універсальними воїнами. Вони часто практикували спішування кінноти, діяли разом з артилерією та піхотою. Застосовували лавовий (розгорнутий) стрій; батовий (тришеренговий) стрій; тріангулу (трикутний стрій гострою колоною); сакму (соганний хід). Галас – змішана битва своїх та чужих. Розгардіяш – битва окремими загонами. Табір – оборонний бій. Засідка – швидкоплинний бій. У запорозькому війську були воїни-пластуни – розвідники, які несли службу на кордонах Війська Запорозького.

Охорона кордонів

У козаків була розгорнута ціла низка підрозділів, система прикордонної служби. Вони наглядали за турецькими, татарськими переправами, шляхами. У разі необхідності брали «язика» для отримання потрібної інформації. За допомогою форпостів – стаціонарних постів, бекетів – додаткових спостережних постів контролювалася вся місцевість. На форпостах розміщувалися сигнальні фігури – маяки, які підпалювалися у разі появи противника.

Козацький флот

Запорозьке військо проводило військові операції з використанням флоту – козацьких чайок. Вони могли ходити під щоглами та на веслах, мали для швидкої зміни руху два кермових весла. На цих суднах вони виходили до Азовського, Чорного морів. Також у запорожців був ще один вид суден – дуби – великі плоскодонні весільно-вітрильні, безпалубні човни.

 

Домашнє завдання

Стор. 58-65 (64-72)

Категория: Конспекти 8 класу | Добавил: varlakov
Просмотров: 5849 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Форма входа

Поиск
Друзья сайта


 СОУ
Статистика

Онлайн всього: 9
Гостей: 8
Користувачів: 1
prokopenap